کیست مخاطی دهان چیست؟

کیست مخاطی دهان چیست؟

کیست مخاطی زمانی رخ می دهد که غدد بزاقی دهان متصل می شوند.
کیست مخاطی به ندرت یک بیماری جدی، اما شما همیشه باید هر گونه زخم در دهان توسط دکتر مورد بررسی برای رد کردن شرایط جدی تر است.
ضربه به دهان (مانند لب و یا گاز گرفتن گونه) شایع ترین علت یک کیست مخاطی است.

کیست مخاطی، نیز به عنوان یک موکوسل شناخته می شود، تورم پر از مایع است که بر روی لب یا دهان رخ می دهد است.

کیست توسعه که غدد بزاقی دهان متصل با مخاط شود. ترین کیست در لب پایین هستند، اما آنها می توانند در هر نقطه در داخل دهان شما رخ می دهد. آنها معمولا به طور موقت و بدون درد است. با این حال، کیست ها می تواند دائمی شود اگر آنها در حال درمان نیست.

پیدا کردن یک متخصص پوست در نزدیکی شما »
چه عواملی باعث مخاطی کیست؟
علل آیکون

کیست مخاطی هستند که معمولا توسط تروما ناشی از به حفره دهان، از جمله:

لب گاز گرفتن (شایع ترین علت)
گاز گرفتن گونه
سوراخ
پارگی اتفاقی یک غده بزاقی
دندان های مجاور باعث آسیب مزمن

بهداشت دهان و دندان ضعیف و عادت لب یا گونه گاز گرفتن به دلیل استرس نیز می تواند شما را در معرض خطر بالاتر ابتلا به کیست های مخاطی قرار داده است. برخی از افراد این کیست ها به عنوان یک واکنش بد به خمیر دندان تارتار کنترل توسعه.

کیست مخاطی در افراد سنین ۱۰ تا ۲۵٫ با این حال، این کیست ها می تواند در افراد در همه سنین رخ می دهد شایع ترین هستند. آنها نیز به همان اندازه در هر دو مردان و زنان است.

ادامه مطلب چه چیزی باعث این کیست؟ »
علائم مخاطی کیست چیست؟
علائم آیکون

علائم کیست مخاطی توسط چقدر عمیق کیست نهفته در درون پوست و چگونه اغلب کیست رخ می دهد متفاوت است. ترین کیست دردناک نیست، اما می توان آنها را ناراحت کننده باشد. کیست مکرر می تواند در طول زمان دردناک می شوند.

علائم کیست در نزدیکی سطح پوست عبارتند از:

تورم مطرح
رنگ مایل به آبی
نرمی
ضایعات کمتر از ۱ سانتی متر در قطر

علائم کیست عمیق تر در پوست عبارتند از:

شکل گرد
رنگ سفید
محبت

هنگامی که به یک پزشک
هنگامی که به یک دکتر مراجعه کنید

شما باید یک دکتر برای هر کیست که در داخل یا اطراف دهان خود را به نظر می رسد را ببینید. این می تواند اطمینان حاصل شود که شما تشخیص مناسب دریافت کمک کند. همچنین می تواند به رد کردن این کیست مربوط به یک بیماری جدی کمک کند. شما همچنین باید به دکتر مراجعه کنید اگر کیست بزرگ و ناراحت کننده تبدیل می شود. اگر چه بیشتر کیست های مخاطی کمتر از ۱ سانتی متر در قطر، موارد نادر می تواند در کیست عنوان بزرگ به عنوان ۳٫۵ سانتی متر است.

گاهی اوقات کوچکتر، کیست بدون درد تشخیص داده تا زمانی که شما به دندانپزشک است. این امر به ویژه از کیست مخاطی است که در داخل دهان خود را توسعه است. دندانپزشک شما ممکن است شما را به یک دکتر پزشکی برای نمونهبرداری و دیگر تست های تشخیصی مراجعه کنید.

در اغلب موارد، یک دکتر به شما اجازه کیست مخاطی التیام خود را در آن. اگر کیست هنوز هم وجود دارد پس از دو ماه، با دکتر خود را دوباره ببینم.
چگونه کار می مخاطی کیست تشخیص داده میشود؟
تشخیص آیکون

پزشکان در کاهش علایم بالینی برای تشخیص تکیه می کنند. دکتر شما ممکن است بپرسید اگر شما سابقه تروما در ارتباط با گاز گرفتن لب. پاسخ خود را کمک خواهد کرد دکتر خود را تشخیص دقیق.

در موارد خاص، بیوپسی از کیست ممکن است لازم باشد برای تشخیص مثبت است. در این روش، دکتر شما یک نمونه بافت کوچک را حذف کنید. بافت را با یک میکروسکوپ مورد بررسی قرار. با نگاه به سلول، پزشکان می توانند تصمیم بگیرند که آیا کیست سرطانی است یا نه.

پزشکان ممکن است یک نمونه در مواردی که نیاز به:

کیست مخاطی بزرگتر از ۲ سانتی متر است
ظاهر کیست نشان می دهد آدنوم (سرطان) و یا لیپوم
است بدون سابقه تروما وجود دارد

چگونه کار می مخاطی کیست درمان می شود؟
آیکون درمان

درمان به شدت کیست مخاطی است. گاهی اوقات کیست ممکن است به درمان نیاز ندارد و خود به خود در طول زمان را التیام بخشد. کیست سطحی اغلب خود به خود حل و فصل. برای جلوگیری از عفونت و یا بافت آسیب، سعی نکنید برای باز کردن و یا حذف کیست در خانه. کیست های مکرر و یا در محدوده زمانی معین ممکن است به درمان پزشکی بیشتر نیاز دارد.

درمان مورد استفاده در کیست مخاطی که بسیار شدید نیست عبارتند از:

لیزر درمانی: کوچک، تخته و الوار کارگردانی از نور استفاده می شود برای برداشتن کیست
سرما درمانی: کیست از انجماد حذف
داخل ضایعه تزریق کورتیکواستروئید: استروئید به کیست تزریق برای کاهش التهاب و افزایش سرعت بهبود

برای جلوگیری از عود – و یا برای درمان کیست شدید – دکتر شما ممکن است عمل جراحی برای برداشتن کیست و یا حتی غدد بزاقی کامل توصیه می شود.

کیست مخاطی می توانید در هر نقطه از یک هفته تا دو سال پس از درمان را به درمان، بسته به نوع و شدت کیست.

حتی پس از درمان، تنها راه برای اطمینان از کیست نخواهد گشت است که آن را با عمل جراحی برداشته. اجتناب از عادات مانند لب یا گونه گاز گرفتن برای کمک به جلوگیری از کیست آینده است.
است. و هر درمان های خانگی وجود دارد؟
درمان در منزل

اغلب اوقات، دوره نقاهت بعد از یک کیست مخاطی به سادگی به زمان دارد. شما باید گاهی بررسی کیست به مطمئن شوید که آن آلوده شده اند، و این که آن را گرفتن هیچ بزرگتر. گرم شستشو آب شور ممکن است سرعت فرایند درمان کمک کند.

اگر شما یک لب یا گونه حیوان گزنده به طور منظم، شما همچنین ممکن است شکستن این نوع از عادات در نظر بگیرند. نگه داشتن یک مجله و پیگیری که چگونه اغلب شما را نیش می زنند – آن است که به احتمال زیاد به استرس، اضطراب، خستگی یا مربوط می شود. هنگامی که محرک شما را شناسایی کرده اند، شما می توانید سعی کنید برای پیدا کردن راه هایی برای جلوگیری از گاز گرفتن لب ها و گونه خود را. جویدن آدامسهای بدون قند فقط یک روش شما می توانید برای برآوردن نیاز به گاز بدون آسیب رساندن به خودتان استفاده کنید.

در حالی که داروهای خانگی ممکن است در بهبود بعضی از کیست مخاطی است مفید باشد، این مهم است که شما خود تشخیص اجتناب کنند. دکتر شما می توانید مطمئن شوید برجستگی به چیزی جدی تر، مانند سرطان دهان ندارد.

ادامه مطلب: ۱۰ راه ساده برای از بین بردن استرس »
چه چشم انداز برای یک کیست مخاطی؟
نماد چشم انداز

پس از شناسایی و به درستی تشخیص داده شود، کیست مخاطی دارای نرخ بازیابی خوب است. این خوش خیم کیست (غیر سرطانی) هستند، به طوری که آنها هر گونه نگرانی سلامت بلند مدت مطرح نیست. بزرگترین عوارض با کیست مخاطی است درد و ناراحتی. در صورت شک به یک کیست مخاطی در داخل یا اطراف دهان خود را، معاینه شوید بی درنگ.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “کیست مخاطی دهان چیست؟”

 1. الهه. می‌گه:

  سلام من تودوران کودکیم افتادم زمین ولبم پاره شدوالان یه جورگوشت اضافی کوچیک درست وسط لب پایینم هست راه درمانش چیه؟

 2. الهه می‌گه:

  اگه امکانش هست اینجابگیدراه
  درمان رواگه هم نه شماره تلفن لطف کنید.

 3. الهه . می‌گه:

  عه دوتاکامنت فرستادم یکی شونوتایی نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

پرداخت الکترونیکی وجه

=

هزینه پست رایگان

پرداخت الکترونیکی وجه و تحویل درب منزل

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین

پرداخت مطمئن

پرداخت با کلیه درگاههای بانکی ایران

 

index

فروشگاه مرکزی موشاپ

محصولات اورجینال و 100% اصل را از ما بخواهید.

فروشگاه موشاپ دارای مجوز و ثبت در سامانه اینترنت کشور و سامانه ساماندهی کشور عرضه کننده محصولات اورجینال و اصلی دارای تاییدیه و برچسب شبنم و بهترین قیمت

فروشگاه موشاپ دارای مجوز و ثبت در سامانه اینترنت کشور و سامانه ساماندهی کشور عرضه کننده محصولات اورجینال و اصلی دارای تاییدیه و برچسب شبنم و بهترین قیمت

رهگیری مرسولات پستی

با وارد کردن بارکد پستی مرسوله خود را در سامانه رهگیری مرسولات پستی پیگیری نمایید.

و یا جهت پیگیری سفارش خود با شماره 09355751712 تماس حاصل نمایید.

آمار