علائم و نشانه های سرطان پروستات – درمان با روغن دانه کدو

روغن-تخم-کدو-پروستات
روغن-تخم-کدو-پروستات
روغن-تخم-کدو-پروستات

علائم و نشانه های سرطان پروستات – درمان با روغن دانه کدو

بهترین درمان ورم غده پروستات – روغن دانه کدو

پیشگیری از سرطان پروستات

مخصوص آقایان (توانبخشی)

با اینکه در اکثریت آقایون سرطان پروستات قبل از شروع بروز علائم تشخیص داده می‌شود اما خیلی مهم است که با نشانه‌ها و علائم این بیماری آشنا باشید.کسانیکه نگران خود یا عزیزانشان هستند که مبادا به سرطان پروستات مبتلا شوند، باید اصول مربوط به علائم اولیه این بیماری را بدانند.
شایع‌ترین علائم و نشانه‌های سرطان پروستات
بخاطر موقعیت قرارگیری پروستات در بدن، سرطان پروستات معمولاً با علائم خاصی همراه است. پروستات دقیقاً پایین مثانه در پایین لگن قرار گرفته است. وقتی ادرار از مثانه خارج می‌شود، از لوله‌ای باریک رد می‌شود که مجرای خروجی مثانه است. در ابتدای این مجرا، درست همان‌جایی که به مثانه ختم می‌شود، مستقیم از پروستات رد می‌شود. وقتی پروستات به علت سرطان یا مشکلی دیگر بزرگ می‌شود، این مجرا در پروستات تنگ‌تر و تنگ‌تر می‌شود.  با باریک شدن این لوله، ادرار سخت‌تر از بدن خارج می‌شود.
این مسئله چهار نشانه ادراری دارد:
تکرر – ادرار کردن در دفعاتی بسیار بیشتر از حد طبیعی
اضطرار – حس اینکه باید فوراً ادرار کنید
شب‌ادراری – بیدار شدن مداوم طی شب برای ادرار کردن
تردید – دشواری شروع جریان ادرار
همه این علائم نتیجه مستقیم تنگ شدن مجرای خروجی مثانه در پروستاتی است که بزرگ شده است.سرطان پروستات تنها بیماری نیست که می‌تواند موجب تورم پروستات شود. درواقع، BPH (هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات) علت متداول‌تری از بزرگ شدن پروستات است.

روغن-تخم-کدو-پروستات

روغن-تخم-کدو-پروستات

علائم کمتر شایع سرطان پروستات
علائم ادراری که در بالا به آنها اشاره شد بی‌شک متداول‌ترین نشانه‌هایی است که مردان مبتلا به سرطان پروستات تجربه می‌کنند. اما تنها علائم این بیماری نیستند. علائم کمتر شایع آن عبارتند از:
خون در ادرار
خون در مایع منی
ناتوانی جنسی
درد استخوان (مخصوصاً در ناحیه کمر، لگن و دنده‌ها)
از دست دادن کنترل ادرار
این علائم تنها مختص پروستات نیستند و مشکل در سایر اندام‌های بدن نیز ممکن است موجب بروز ‌آنها شود. اما در هر حال علائمی هستند که باید مراقب آنها باشید.
چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟
پاسخ این سوال ساده است. هر زمان که این علائم را در خود مشاهده کردید، به پزشک مراجعه کرده و وضعیت خود را برای او شرح دهید. این مسئله به ویژه برای مردان بالای ۴۰ سال اهمیت بیشتری دارد زیرا اکثر سرطان‌‌های پروستات بعد از این سن تشخیص داده می‌شوند. همچنین برای آنها که سابقه خانوادگی سرطان پروستات دارند خیلی مهم است که به پزشک مراجعه کنند زیرا احتمال بروز این بیماری در آنها بیشتر از افراد عادی است.

علائمی که در بالا لیست کردیم تقریباً در همه موارد غیرعادی هستند و همه آنها باید توسط پزشک ارزیابی شوند. اگر این علائم به طور ناگهانی اتفاق بیفتند، اهمیت موضوع بیشتر می‌شود. آزمایشات بسیار ساده‌ای توسط پزشک انجام می‌گیرد تا مشخص شود علائم شما به علت سرطان پروستات است یا بیماری جدی یا جزئی دیگری.
آیا سرطان پروستات معمولاً بعد از شروع علائم تشخیص داده می‌شود؟
شاید تعجب کنید اگر بگوییم بیشتر مردهایی که سرطان پروستات برای آنها تشخیص داده می‌شود هیچ علائمی نداشته‌اند. با کمک تست PSA (آنتی ژن خاص پروستات) حتی قبل از بروز علائم سرطان پروستات تشخیص داده می‌شود. این تست یک آزمایش خون ساده است که یک پروتئین خاص که توسط پروستات تولید می‌شود را ارزیابی می‌کند. وقتی پروستات بزرگ می‌شود، مقدار بیشتری از این پروتئین ساخته می‌شود و تست PSA آن را تشخیص می‌دهد.
باوجود این واقعیت، باز هم خیلی مهم است که اگر علائمی در خود مشاهده کردید، حتماً نزد پزشک بروید. این بیماری در هزاران مرد هر ساله بعد از نمود علائم تشخیص داده می‌شود.

خواص تخم کدو

تخم کدو معروف به پپیتاس، دانه‌هایی صاف با رنگ سبز تیره هستند. بعضی از آنها در پوستی به رنگ زرد روشن پوشیده شده‌اند و بعضی از آنها بدون پوسته هستند. مزه شیرین و مغزدار با بافت نرم و جویدنی تخمهای درون کدوی هالوون، یکی از مغذی‌ترین و خوشمزه‌ترین تخمهاست.

با اینکه کدو تنبل در تمام فصلهای سال موجود می‌باشد ولی در فصل پاییز تازه‌تر هستند. مثل گرمک، خیار، کدو رشتی، تخم‌کدو‌تنبل از خانواده کدوی قلیایی یا کیوکربیتاس(کدوبی)است. نام رایج برای کدو، کیوکربیتاماکزیما می‌باشد.

تاریخچه

کدو و تخمهای آن، غذای جشنهای آمریکایهای بومی‌ بود، که به منظور غذا و خواص دارویی از آن استفاده می‌کردند. هنگامی‌که متخصصان اروپایی از سفر خود برگشتند مقدار زیادی از دانه‌های کشاورزی از new world به همراه خود آوردند. به این صورت کشت کدو در سرتاسر جهان گسترش یافت. تخم کدو در صدر قرار داشت. آنها نشان ویژه‌ای ازآشپزی سنتی مکزیکی بودند.

اخیراً تخم کدو خیلی معروف شده‌اند به طوریکه تحقیقات نشان داده‌است که فواید و غذایی منحصر به فرد دارند. امروزه تولیدکنندگان تجاری اصلی کدو، ایالت متحده، مکزیک، هند و چین است.

روغن-تخم-کدو-پروستات

روغن-تخم-کدو-پروستات

فواید تخم کدو

تخم کدو باعث افزایش سلامت پروستات می‌شود.

رشد غده پروستاتی خوش خیم یاBPH  وضعیتی است که در میان مردان ۵۰ سال و بالاتر در آمریکا اتفاق می‌افتد. BPH ، یعنی حجیم شدن غده پروستات،یکی از فاکتورهای موجود در BPH ،تحریک بیش از حد سلولهای پروستات به وسیله تستوسترون و محصول معکوس آن DHT(دی‌هیدروتستوسترون)است. ترکیبات موجود در روغن تخم کدو نشان داده‌اند که قادر به توقف افزایش سلول پروستات با استفاده از تستوسترون و DHTمی‌باشد، اگرچه مکانیزم دقیق برای این اثر هنوز مورد بحث و بررسی است. اصل بحث، رابطه بین عصاره روغن تخم کدو (که به عنوان مکملهای غذایی فروخته می‌شود)و خود تخم کدو است. در تخمها نیز ترکیبات مفید برای پروستات همانند عصاره روغن آن، یافت شده‌است. یک سوال:آیا مقدار تخمهای خورده‌شده در یک وعده تنقلاتی ترکیبات حمایت‌کننده پروستات را داراست یا خیر؟

مزیتهای پروستاتی پتانسیل در کاروتنوئیدهای موجود در تخمهای کدو و چربی‌های امگا ۳ مورد بررسی قرار گرفته‌اند .مردها با دریافت مقدار زیاد کاروتنوئیدها در غذاهای خود کمتر در معرض خطرBPH قرار‌دارند. روی، یکی از مواد مغذی است که به وفور در تخمهای کدو وجود دارند که روی عملکرد پروستات تاثیر می‌گذارد.

در حقیقت تخمهای کدو منبع بسیار خوبی از روی هستند که روی عملکرد تخمهای کدو در حمایت از پروستات اثر می‌گذارد. اگر چه،مطالعات درباره رابطه بین روی و BPH نتایج پیچیده‌ای را نشان‌داده و نیاز به تحقیقات بیشتر برای تعیین کیفی تاثیر روی در برابر آسیبهاست .

مواد موجود در ۱۰۰ گرم تخم کدو

منگنز

۱٫۰۴ میلی گرم

منیزیوم

۱۸۴٫۵۸ میلی گرم

فسفر

۴۰۵٫۰۳ میلی گرم

تریپتوفان

۰٫۱۱ گرم

آهن

۵٫۱۶میلی گرم

مس

۰٫۴۸میلی گرم

ویتامین K

۱۷٫۷۳ میکروگرم

روی

۲٫۵۷ میلی گرم

پروتئین

۸٫۴۷ گرم

روغن دانه کدو (درمان پروستات)

 1. بهترین درمان ورم غده پروستات

 2. رفع اختلالات ادراری مردان

 3. انرژی زا – تسکین درد

 4. تقویت جنسی آقایان

قیمت: ۲۵٫۰۰۰ هزار تومان
تلفن ثبت سفارش: ۱۲ ۱۷ ۵۷۵ ۰۹۳۵

روغن-تخم-کدو-پروستات

روغن-تخم-کدو-پروستات

محافظت از استخوان مردان

به علاوه حفظ سلامت پروستات، دلیل دیگر برای پیر‌مردها در استفاده از غذاهای غنی از روی، از قبیل تخم کدو، این اسنت که خوردن منظم آن باعث تراکم مواد معدنی در استخوان است. اگر چه تصور می‌رفت که پوکی استخوان یک بیماری برای زنان، بعد از دوران یائسگی با بالاترین در صد خطراست، این همچنین یک مشکل پتاسیم برای مردان نیز هست.

حدود ۳۰ درصد خطر شکستگی لگن در مردان اتفاق می‌افتد و ۱ تا ۸ مرد بالای ۵۰ سال پوکی استخوان خواهند داشت. در یک بررسی، حدود ۴۰۰ مرد در سنین بین ۹۲-۴۵ سال در مجله American Journal of Clinical Nutrition دریافتند که یک ارتباط واضح و مشخص بین دریافت اندک روی، مقدار کم مواد معدنی درخون و پوکی استخوان در لگن و ستون فقرات وجود دارد.

خواص ضد التهابی در آرتروز

اخیراً خواص التیام دهنده (مسکن) تخمهای کدو با توجه به التهاب مفصل مورد بررسی قرار گرفته‌است. در آزمایشاتی که روی حیوانات انجام گرفته، افزودن تخم کدو به وعده غذایی، با استفاده از داروهای غیراستروئید و ضد التهابی ایندومتاسین در کاهش نشانه‌های التهابی مقایسه شده‌است. تخم کدو اثرات مضر ایندومتاسین را نداشتند. بر خلاف دارو، تخم کدو میزان چربیهای آسیب دیده(لیپید پیروکسید) در دیواره مفصلها را افزایش نمی‌دهد. ( یک تاثیر جانبی که روی پیشرفت آرتروز اثر می‌گذارد).

منبعی غنی از مواد معدنی مفید، پروتئین و چربی اشباع نشده

به علاوه فواید منحصر به فرد لیست شده در بالا، تخم کدو همچنین مواد مغذی بسیاری را داراست. درسیستم غذایی ما تخم کدو منبع بسیار خوبی از مواد معدنی چون منیزیم، منگنز و فسفر و همچنین منبع خوبی از آهن، مس، پروتئین و روی است. اگر شما به اندازه ۴/۱ فنجان تخم‌کدو بخورید ۱/۴۶ درصدمنیزیم روزانه، ۷/۲۸ درصد DV برای آهن، ۵۲ درصدDV برای منگنز، ۲۴درصدDV برای مس،۹/۱۶ درصد DV برای پروتئین و ۱/۱۷ درصد DV برای روی دریافت خواهید کرد.

فیتوسترولها در تخم کدو کلسترول را کاهش می‌دهند.

فیتوسترولها ترکیبات یافت شده گیاهانی هستند که ساختار شیمیایی مشابه با کلسترول دارند و هنگامی‌که به مقدار کافی در غذا موجود باشند، میزان کلسترول در خون را کاهش می‌دهد، واکنش مثبت و ایمن را افزایش داده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند. تاثیرات مفید فیتوسترولها آنقدر شگفت‌انگیز است که از سویا، ذرت و روغن درخت کاج استخراج شده و به غذاهای عمل‌آوری شده افزوده می‌شود مثل “کره”جایگزین شده که به عنوان غذایی با کلسترول پایین مشتری جذب می‌کند. اما چرا به کره مصنوعی عادت می‌کنیم در حالیکه خشکبارها و تخمهای طبیعی منابع غنی از فیتوسترول‌ها،  فیبر محافظ کاردیو، مواد معدنی و چربی‌های سالم هستند.

در تحقیقی در Journal of Agriculcurl and Food Chemistry ،مقدار فیتوسترولهای موجود در خشکبارها و تخمهای خورده شده در ایا لت متحده نشان داده‌اند.از تخمها و خشکبارهای مصرف شده در یک وعده، تخم آفتابگردان و پیستاچیس از لحاظ فیتوسترولها (در ۱۰۰ گرم ،۲۷۰-۲۸۹ میلی گرم)غنی‌ترین بودند و به دنبال آن تخم کدو(در۱۰۰ گرم، ۲۶۵میلی گرم)(۱۰۰۰گرم معادل ۵/۳ اونس است)و تخم‌کنجد بالاترین میزان فیتوسترولها(در ۱۰۰گرم ۴۰۰ تا ۴۱۳ میلی گرم)از میان خشکبار و تخمها دارا هستند، در حالیکه گردوی‌انگلیسی و خشکبار برزیلی کمترین مقدار را داشتند(در ۱۰۰ گرم ،۱۱۳ میلی گرم)

چگونه انتخاب و ذخیره کنیم.

تخم‌کدو را می‌توان در خشکبار فروشیها به ضورت فله‌ای خرید. قبل از خرید اگر می‌توانید آنها را بو کنید تا مطمئن شوید بوی نا و نا‌مطبوع نمی‌دهند. تخم کدو را باید در یک ظرف دردار کیپ، در یخچال نگهداری کرد. در این صورت تا چند ماه قابل استفاده خواهند بود. به نظر می‌رسد که پس از یک یا دو ماه، تازگی خود را از دست می‌دهند.

نکاتی برای آماده کردن تخم کدو

شما به راحتی می‌توانید تخم کدو را از مغازه خریداری کنید. ابتدا کرم خوردگی درون تخمها را برداشته و با یک حوله کاغذی آنها را تمیز کنید.اگر لازم است تکه‌هایی که به آنها چسبیده است را بردارید. تخمها در یک کیسه کاغذی ریخته و هنگام شب آنها را خشک کنید.

تخمها را در یک لایه از کاغذ شیرینی گذاشته و در درجه( ۱۷۰-۱۶۰ fحدود ۷۵درجه سانتیگراد)به مدت  ۲۰- ‌۱۵دقیقه بو بدهید. با این کار شما روغن مفید در آنها را ذخیره می‌کنید.

چند ایده سریع

* به سبزیجات تفت داده شده تخم کدو اضاف کنید.

*روی سالاد سبزیجات مقداری تخم کدو بپاشید.

*تخم کدو را همراه با سیر تازه، برگ جعفری و گشنیز چرخ کرده همراه با روغن زیتون و آبلیمو برای چاشنی سالاد استفاده کنید.

*مقداری تخم کدوی خرد شده را به حبوبات سرد و گرم اضاف کنید.

* تخم کدو را به دستور پخت کلوچه کشمشی-نخودی بیافزایید.

*هنگامی‌که برگر می‌پزید، برگر سبزیجات، بوقلمون یا گوشت به آن مقداری تخم کدوی آسیاب شده بیافزایید.

تخم کدو غذایی حساسیت زا، گواترزا ،اگزالات یا پورین نمی‌باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

2 دیدگاه در “علائم و نشانه های سرطان پروستات – درمان با روغن دانه کدو”

 1. جواد .آ.ح می‌گه:

  سلام روز بخیر
  بنده ۵۳ سال سن دارم و مدتی ست که مشکل پروستات دارم و خون در …. دیده میشود و داروهای زیادی رو استفاده کردم ولی زیاد تاثیر نداشتند .میخوام بدونم روغن دانه کدو بخوبی پروستات را درمان میکند؟

  • a می‌گه:

   با درود – روغن دانه کدو دارای خواص زیادی از جمله درمان ورم غده پروستات است و از طرفی گیاهی و بدون ضرر میباشد توصیه ما به شما مصرف یک دوره روغن دانه کدو میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

پرداخت الکترونیکی وجه

=

هزینه پست رایگان

پرداخت الکترونیکی وجه و تحویل درب منزل

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین

پرداخت مطمئن

پرداخت با کلیه درگاههای بانکی ایران

 

index

فروشگاه مرکزی موشاپ

محصولات اورجینال و 100% اصل را از ما بخواهید.

فروشگاه موشاپ دارای مجوز و ثبت در سامانه اینترنت کشور و سامانه ساماندهی کشور عرضه کننده محصولات اورجینال و اصلی دارای تاییدیه و برچسب شبنم و بهترین قیمت

فروشگاه موشاپ دارای مجوز و ثبت در سامانه اینترنت کشور و سامانه ساماندهی کشور عرضه کننده محصولات اورجینال و اصلی دارای تاییدیه و برچسب شبنم و بهترین قیمت

رهگیری مرسولات پستی

با وارد کردن بارکد پستی مرسوله خود را در سامانه رهگیری مرسولات پستی پیگیری نمایید.

و یا جهت پیگیری سفارش خود با شماره 09355751712 تماس حاصل نمایید.

آمار